ماهی تیلاپیا گرم (پرورش ایران)

ماهی تیلاپیا جزو یکی از پر مصرف ترین ماهی های خوراکی در جهان می باشد و خوشبختانه در کشور ما نیز محبوبیت بسیاری در بین مصرف کنندگان را دارد.

اما در سالهای اخیر شاهد این بوده ایم که تبلیغات منفی بسیار بر علیه این ماهی صورت گرفته است، که این صحبت ها و تبلیغات هم صحیح بوده و هم اشتباه.

 

اما چگونه می شود که این شایعات هم صحیح و هم غلط باشند!!؟

 

صحیح است چون؛ تمام فیله های تیلاپیای موجود در کشور ما تا بحال از چین وارده می گردیده؛ کشور چین هم اکنون به عنوان بزرگترین تولید کننده ماهی تیلاپیا در جهان می باشد و بیشترین صادارت خود را به کشورهای اروپایی و آمریکا دارد و متعاقبا ماهی های تولید شده در این کشور، دارای درجه بندی کیفیتی بر اساس نژاد ماهی و نحوه پرورش این ماهی می باشند.

متاسفانه در سالهای گذشته بعضی از تاجران سودجو، برای کسب منافع بیشتر خود، پایین ترین درجه های کیفیتی این ماهی را که دارای نژاد نیل و پرورش داده شده در آبهای بسیار بی کیفیت و گاها در فاضلاب (طبق شایعات) بوده به علت بهای تمام شده پایین ، خریداری و وارد کشور کرده اند.

از طرفی برای جلوگیری از فساد این فیله ها، تمام آنها به مواد نگهدارنده آغشته و بعد بصورت یخی حمل و به ایران وارد و به شرکت های بسته بندی عرضه می گردد که همین پروسه ورود و ترخیص و بسته بندی مجدد و پخش، خود به تنهایی چندین ماه طول کشیده و کاملا آشکار است که چه میزان مواد نگهدارنده استفاده شده و با این مدت یخ زدگی، ارزش غذایی این محصول به پایین ترین حد خود رسیده و دلیلی می گردد که کارشناسان مصرف این ماهی را مضر طلقی کنند.

 

غلط است چون؛ این ماهی اگر بصورت صحیح و درست، از نظر کیفیت آب ، نژاد و نحوه تغذیه طبق استانداردهای جهانی، پرورش و تهیه گردد، نه تنها مضر نبوده، بلکه بسیار مفید بوده و حتی گوشت ماهی تیلاپیای نوع رد (RED) نسبت به ماهی قزل آلا چربی کمتری دارد، و مفید بودن این ماهی باعث شده که طبق آمار این ماهی هم اکنون جزو پرمصرف ترین ماهی ها در سبد خوراکی مردم اروپا و آمریکا می باشد.

 

فواید بسیار ماهی تیلاپیای صحیح پرورش داده شده را می توانید در این لینک مشاهده کنید.

 

اظهار نظر دکتر آراسب دباغ‌مقدم، متخصص بهداشت مواد غذایی، نایب‌رئیس کمیته تخصصی بهداشت مواد غذایی سازمان نظام دامپزشکی را در مورد ماهی تیلاپیا و زیانها و فواید آن بر سلامت انسان را می توانید از این لینک مشاهده نمایید.

 

 

حال سوالی که پیش می آید این است که ماهی اصلاح نژاد شده و صحیح پرورش داده شده را از کجا میتواند تهیه کرد!!؟

 

مفتخر هستیم که تیم تک ماهی برای اولین بار در ایران، ماهی تازه ی تیلاپیا (بصورت کامل و فیله) را که محصول تنها واحد مجاز پرورش این ماهی در کشور می باشد را در تمام طول سال در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

 

اطلاعات کامل تر نسبت به تهیه ماهی تیلاپیا بصورت کامل و سالم را می توانید از این لینک مشاهده کنید.

اطلاعات کامل تر نسبت به تهیه ماهی تیلاپیا بصورت فیله تازه آماده را می توانید از این لینک مشاهده کنید.

 

خلاصه ای از برتری های ماهی پرورشی تیلاپیای ما، نسبت به فیله های وارداتی:

۱- تازه و گرم بودن محصول

۲- نداشتن هیچگونه مواد نگهدارنده

۳- پرورش در محیطی کاملا بهداشتی و زیر نظر متخصصان این رشته (با ۳ واحد آزمایشگاه)

۴- نژاد اصلاح شده و برتر رد (RED) که بیشترین مصرف را در قاره اروپا و کشور آمریکا دارد.

۵- اومگا ۳ بالاتر نسبت به دیگر نژادها

۶- تغذیه با پروتئین گیاهی