فیله تازه (گرم) ماهی تیلاپیا

در نوشته ی ماهی تیلاپیا گرم (پرورش ایران) توضیحات لازم در مورد ماهی تیلاپیا و دلایل تبلیغات سو برای مصرف این ماهی، و ویژگی های منحصر به فرد تیلاپیای پرورش داده شده توسط گروه تک ماهی در ایران، نسبت به فیله های تلاپیای وارداتی چینی که یخ زده و حاوی موادنگهدارنده هستند، زده شد.

 

از آنجایی که در بازار ایران، ماهی تیلاپیا فقط بصورت فیله شده موجود می باشد، سلیقه مصرفی ، مصرف کنندگان عزیز به فیله های آماده این ماهی عادت کرده اند. و این در حالی است که ماهی تیلاپیا درشت استخوان بوده و دارای پوست چرمی می باشد، و این دو ویژگی باعث می شود که این ماهی به راحتی فیله شده و دیگر نیازی به خرید و پرداخت هزینه های بالا جهت تهیه فیله این ماهی نبود.

 

اما با این حال به علت نبود ماهی کامل تیلاپیا در بازار ایران، بازخورد مصرف کنندگان به عرضه ماهی تیلاپیا بصورت کامل نامعلوم بوده و از طرفی طبق نظرسنجی های انجام شده، مصرف کنندگان محترم کشورمان همچنان علاقه به تهیه این ماهی بصورت فیله را دارند.

از همین رو، گروه تک ماهی، با در نظر گرفتن تقاضای بازار، شروع به طراحی و ساخت بسته بندی های ویژه ای کرده است که بتواند فیله ماهی تیلاپیا را بصورت تازه و گرم در اختیار متقاضیان این ماهی محبوب قرار دهد. و در صورت نیاز می توان این بسته بندی را به همان صورت در یخچال قرار داده و این فیله ها را بصورت یخ در آورده و با کمترین کاهش ارزش غذایی و مزه به مدت بیشتری نگهداری کرد.

 

هم اکنون بسته بندی های ویژه تک ماهی، در حال بررسی و کنترل توسط واحد آزمایشگاهی مجموعه می باشند و بعد از تایید و کنترل کیفی نهایی، فیله های تیلاپیا بصورت گرم و تازه در این بسته بندی ها به بازار عرضه و در اختیار مصرف کنندگان محترم قرار داده می شود، تا بتوانند برای اولین بار در ایران، از گوشت تازه و گرم ماهی تیلاپیا با مزه ای بسیار متفاوت تر و عالی تر نسبت به فیله های وارداتی یخ زده موجود لذت ببرند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تهیه ماهی تیلاپیا بصورت کامل برای اولین بار در ایران می توانید به صفحه ماهی کامل (با سر و دم) تیلاپیا مراجعه کنید